Prehabilitacja 2022 – to działa

Otwarty dostęp Kalendarium

„Trzeba szukać rozwiązań dostępnych, prostych, takich, w których można a nawet trzeba wykorzystać zaangażowanie pacjenta. Nakłonić go, częściej po prostu uświadomić, jak bardzo może wpłynąć na wyniki swego leczenia przez odpowiednie przygotowanie” – takimi między innymi słowami na konferencję „Prehabilitacja 2022 – to działa” zaprasza prof. dr hab. Tomasz Banasiewicz – kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wydarzenie odbędzie się 27-28 maja 2022 r. w trybie stacjonarnym oraz online.

Prehabilitacja to odpowiednie, świadome i samodzielne, ale pod okiem lekarza przygotowanie się pacjenta do leczenia operacyjnego (ale też np. onkologicznego). Jej cel to szybki powrót do zdrowia i sprawności, brak powikłań, brak przedłużonych hospitalizacji bez ponownych przyjęć, obniżenie kosztów. Na takie przygotowanie składa się wiele czynników – indywidualnie dobrana dieta, fizjoterapia, poprawa wydolności, współpraca z psychologiem. Strategie prehabilitacyjne stosuje coraz więcej placówek medycznych, co oczywiście przekłada się bezpośrednio na dobro leczonych pacjentów. „Prehabilitacja to fenomen, opłaca się w zasadzie wszystkim, w aspekcie wymiernym finansowo i niewymiernym, bo jak mierzyć radość ze zdrowia” – podkreśla prof. Tomasz Banasiewicz.

REKLAMA

Majowa konferencja obejmować będzie wiele ciekawych i aktualnych tematów. Skierowana jest do ekspertów zajmujących się różnorodnymi dziedzinami medycyny, ale również do pacjentów zainteresowanych odpowiednim przygotowaniem do leczenia. W programie między innymi wykład otwarty dla pacjentów pt. „Twoje zdrowie w Twoich rękach (i głowie) – to nie slogan, to szansa”. Wezmą w nim udział również przedstawiciele NFZ, Ministerstwa Zdrowia oraz organizacji pacjenckich. Wykładom dedykowanym ekspertom medycznym towarzyszyć będą też warsztaty dietetyczne, ruchowe, fizjoterapeutyczne oraz psychologiczne.

Konferencja rozpocznie się o godz. 9:00 27 maja 2022 r. Szczegółowy program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie https://webinar-med.pl/prehabilitacja/

Przypisy